sobota, 20 grudnia 2014

1,2,3! Now you see me... - recenzja gry

Ta szybka, familijna gra znana jest u nas pod nazwą 1,2,3! Szukam! i wydana została przez Egmont Polska. Traktuje ona o popularnej dziecięcej zabawie w chowanego, z tym że tutaj przyjdzie nam szukać zwierzaków (konik, krówka, owieczka i świnka) i nie jest to typowa zabawa jaką znamy z podwórka, lecz jej pewien wariant.

Tym razem trafiło na świnkę, a owieczka ma chyba sprytny plan na kryjówkę

Jak w to się gra? Każdy z graczy bierze 4 identyczne karty zwierzaków w wybranym przez siebie kolorze. Jeden z graczy bierze w rękę garść zwierzęcych figurek i rozsypuje je na stole (czy też betonie, posadzce, stole bilardowym, masce samochodu tatusia, czy gdzie was fantazja poniesie). Figurki układają się w różnoraki sposób. Zadaniem reszty graczy jest przypatrzenie się ile, jakie oraz w jakim ułożeniu figurki zostały rozsypane po stole. Następnie gracze zamykają oczy, a osoba rozsypująca ciągnie jedną kartę z odpowiedniego stosu i stosuje się do polecenia np. zabierz figurkę świnki, albo zamień miejscami krówkę i konika. Kiedy to uczyni, reszta graczy otwiera oczy, a gracz który ciągnął kartę zadaje pytanie np. "Które dwa zwierzaki zamieniły się miejscami?". Pozostali gracze jednocześnie wystawiają kartę lub karty które uważają jako odpowiedź na zadane pytanie. Ci którzy prawidłowo odpowiedzieli na pytanie, otrzymują po punkcie.

 W angielskojęzycznej wersji gry znaczniki punktów różnią się od tych w wersji polskiej

1,2,3! Now you see me... to gra opierająca się na zapamiętywaniu i świetnie sprawdza się na poobiednich spotkaniach w rodzinnym gronie. Uważajcie na dzieciaki, bo lubią kantować, małe przechery! Sprawdzajcie czy na pewno mają zamknięte oczy a w razie wątpliwości każcie im odwrócić głowy. W zależności od ustalonych przez was liczby partii lub punktów do zdobycia, możecie dowolnie przedłużać lub skracać rozgrywkę. Rozrzucone figurki nieraz układają się w bardzo ciekawe pozy a grze towaszyszy kupa śmiechu i niemałe emocje. Jeśli szukacie gry szybkiej i sprawdzonej, bez konieczności czytania długich instrukcji (tudzież ich rozszyfrowania) ta pozycja jest idealna dla was i waszej rodziny.

Wiek: od 8 lat
Ilość graczy: 3-8
Czas rozgrywki: 20 min.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz