piątek, 19 grudnia 2014

Packa na Muchy - recenzja gry

Szykowały się urodziny. Znajomi znali już niemal wszystkie moje gry imprezowe, tak więc musiałem ich czymś zaskoczyć. Całe szczęście jeszcze na tydzień przed przyszła paczka w której między innymi znajdowała się gra Packa na Muchy, znana też jako Fliegen Klatschen.

Gra o muchach. Gdybym to pokazał dziadkowi, spadłby z fotela bujanego

Rozgrywka - jak to zwykle w grach imprezowych bywa - jest banalnie prosta. Gracze otrzymują swój stos załoniętych kart po czym wystawiają je po kolei na stół. Są dwa rodzaje kart: muchy i packi. W ten sposób na stole będzie się pojawiać coraz to więcej różnokolorowych kart much a od czasu do czasu packa (ich jest mniej). Oprócz podziału na kolory, muchy mają na sobie koszulki z wartością punktową które liczyć będziemy pod koniec partii. W przypadku wyłożenia na stół karty z packą, gracze muszą wykazać się refleksem i szybkością (oraz palcami odpornymi na ból niczym u drwala) i uderzyć karty much w odpowiednim kolorze (którego znajduje się najwięcej na stole). Drugą okazją do "pacnięcia" much jest moment kiedy na stole pojawi się karta muchy w piątym kolorze. W przypadku uderzenia złej muchy tracimy punkty, a jeśli kilka osób polowało na tą samą kartę, punkty zdobywa ten najszybszy gracz którego dłoń uderzyła kartę jako pierwsza. Gra kończy się w momencie kiedy jednemu z graczy skończy się stos.

Kolorowe karty z sympatycznymi (że co?) mucholami

Gra ma czysto imprezowy charakter, a rozgrywce towarzyszą salwy śmiechu, oraz niewinne złośliwe komentarze. Gra się bardzo szybko i nie ma potrzeby rozkładania milionów komponentów. Komu gry nie polecam? Osobom nie lubiącym bezpośredniego kontaktu z paluchami innych oraz delikatnym damulkom. A na poważnie to przede wszystkim bardzo małym dzieciom. Uważajcie na palce, bo łatwo o kontuzję! Postarajcie się również aby młodsze dzieci nie grały z tymi trochę starszymi bo o wypadek naprawdę nie jest trudno. Packa na Muchy na urodzinach sprawdziła się w 100%. Właściwie to nie musiałem nawet wyciągać kolejnej gry.

Wiek: od 6 lat
Ilość graczy: 2-8
Czas rozgrywki: 10 min.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz