środa, 14 stycznia 2015

Dobble Kids - recenzja gry

Dobble Kids, znana również jako Spot it Jr! Animals, to dzięcięca wersja hitowej gry Dobble. O fenomenie tej gry napisano już chyba wszędzie. Gra trafia do szerokiego grona klientów dzięki możliwości gry z dziećmi, emocjom, cenie oraz krótkiemu czasowi rozgrywki.

Małe, metalowe pudełko które można zmieścić do kieszeni

W metalowym pudełeczku, oprócz krótkiej instrukcji która przedstawia również kilka różnych wariantów gry, znajdziemy okrągłe, solidnej jakości kartoniki przedstawiające zwierzęta. Pokrótce opiszę najpopularniejszy wariant gry. Każdy z graczy otrzymuje po jednym, załoniętym kartoniku na którym znajdują się rysunki zwierzaków. Na stole kładziemy stos pozostalych kartoników (już odsłoniętych). Jednocześnie wszyscy odsłaniają swoje kartoniki, a zadaniem graczy jest odnalezienie takich samych zwierząt na kartoniku swoim, oraz tym pośrodku stołu. Ten kto odnajdzie, mówi - choć częściej zdarza się, że krzyczy - nazwę zwierzęcia i zabiera z kupki kartonik. Na dwóch różnych kartonikach zawsze jest tylko jedno pasujące zwierzę. Należy jednak dokładnie się przyglądać, gdyż zwierzaki są różnej wielkości.

 "Eeee..aaa..no ten.. Wiedronka!"

Dobble Kids jak mało która gra ćwiczy wśród dzieci spostrzegawczość oraz refleks. Nasze kartoniki są już mocno wysłużone, z racji bardzo częstego użytkowania. Moje dzieci grają w Dobble Kids niemal w każdej wolnej chwili. Mało tego. Bywa, że grają w pojedynkę, ćwicząc przed partiami z rodzicami. Pamiętam nasze początkowe gry, kiedy przez dłuższą chwilę wpatrywaliśmy się jak osłupiali w kartoniki nie mogąc znaleźć pary. Pamiętam również słowa mojej siostry, która powiedziała "No ale grę kupiliście. Tutaj nie ma żadnej pary. I co teraz?". Oczywiście para jak najbardziej była. Obecne rozgrywki to prawdziwy sprawdzian zwinności, zbliżony do pojedynku rewolwerowców. Jestem przekonany, że Dobble Kids z pewnością przypadnie do gustu większości dzieci. Nam, dorosłym, po 823 partii troszkę zaczyna się nudzić. A dzieciaki grają dalej, o czym świadczą pokrzykiwania z ich pokoju.


Wiek: od 4 lat
Ilość graczy: 2-4
Czas rozgrywki: 5 min.


1 komentarz:

  1. Też bardzo polecam. Kupiłam grę w sklepie Gamiko, którą wpisałam jako mój login w celu zamieszczenia linku bezpośrednio do produktu. Gra jest nieco łatwiejsza od tradycyjnej wersji, ale moje dzieci uwielbiają obie wersje:) Magda

    OdpowiedzUsuń