poniedziałek, 12 stycznia 2015

Talisman: Magia i Miecz - The Reaper - recenzja dodatku

Dodatek do gry Talisman: Magia i Miecz (czwarta edycja)

Pierwszy dodatek do czwartej edycji przede wszystkim wprowadza do gry posępną postać ponurego Żniwiarza, czyli samej Śmierci. Za każym razem kiedy jeden z graczy rzuci za swój ruch, a na kostce wypadnie '1', tuż po wykonaniu ruchu będzie rzucać kością po raz kolejny. Tym razem będzie się poruszać samym Reaperem, który potrafi za jednym zamachem skosić najpotężniejszego poszukiwacza, bez względu na jego Siłę i Moc!

 Solidny dodatek - dla fanów Talismana mus!

Jeśli uda nam się figurką Żniwiarza wejść na pole na którym przebywa jakiś gracz, musi on rzucić kością aby określić skutki tego spotkania. Bardzo ciekawe urozmaicenie rozgrywki. Oprócz karty i figurki Śmierci, w pudełku znajdziemy czterech nowych bohaterów, spośród których ponad przeciętność wybija się zwłaszcza uber-mocny Dark Cultist. Dlaczego jest tak potężny? Jedna z jego zdolności pozwala mu rzucić kością za każdym razem kiedy pokona jakiegoś wroga. Wynik od '1' do '6' określa dar który otrzyma. Wystarczy na początku znaleźć grupę słabych potworów i w niedługim czasie Dark Cultist staje się niemal niezwyciężony. Przesadnie mocna postać, jak zresztą sądzi spora część Talismanowej społeczności.

 Homunculus - taki Jednorożec lubiący Zło

Oprócz nowych postaci i ich figurek, otrzymamy nowe zaklęcia oraz karty przygód, a także karty zadań od Czarownika ze środkowej krainy. Fakt faktem, po n-tej rozgrywce Talismana, zadania od Czarownika potrafią nużyć. Wykonywanie wciąż jednych i tych samych poleceń jest po prostu nudne. FFG wyszło naprzeciw oczekiwaniom i urozmaiciło nam nieco tę część rozgrywki. 

The Usual Suspects

Czy warto kupić ten dodatek?
Jak najbardziej tak! Żniwiarz nie raz potrafił dopaść podpakowaną do granic możliwości postać, na którą nie było żadnej siły. Oprócz tego, stosując zasady opcjonalne, Śmierć może ładnie oczyścić nam zapchaną od kart przygód planszę, albowiem każdy nieznajomy lub wróg na którego polu Reaper zagości - ginie. Nowy zastrzyk czarów i kart przygód to powiew świeżości do oczytanych już niemiłosiernie kart, które znamy na pamięć. Zadania czarownika również należycie spełniają swą rolę. Przyznam, że po kupnie tego dodatku gra staje się o wiele bardziej zajmująca. Bardzo udane rozszerzenie które polecam z czystym sumieniem!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz