piątek, 27 marca 2015

Descent: Zachareth Lieutenant Pack - recenzja dodatku

Dodatek do gry Descent: Journeys in the Dark (druga edycja)

Baron Zachareth to przywódca który zboczył z drogi Prawości i dał się omotać podstępnych mackom Zła. Urasta nam on do rangi naszego głównego przeciwnika w kampanii z podstawowej wersji gry i niestety nie możemy go w niej wybrać jako naszego poplecznika, ponieważ będzie się pojawiał w kluczowych dla kampanii misjach. Nie zmienia to faktu, że Baron posiada doskonały zestaw kart oraz zdolności i jest idealnym poplecznikiem dla wszystkich osób które lubią manipulować i kontrolować rozgrywkę.

Na figurce widzicie efekt szronu, kiedy w czasie lakierowania spray jest zbyt daleko
 
Informacje na temat nowych zasad znajdziecie tutaj.

Zachareth wprowadza w swoim pakiecie sporo kart, dzięki którym Overlord będzie w stanie mocno zdominować grę, jeśli wcześniej odpowiednio przygotuje się do danego scenariusza dzięki mądrze dobranym kartom. Zmniejszenie ilości kart w decku, rozpoczynanie partii z wybranymi przez nas kartami zamiast tych losowych, czy też dobieranie 2 kart zamiast 1, lub odrzucanie niechcianych i zastępowanie ich innymi. To tylko część możliwości jakimi dysponuje potężny Baron. Dla nowicjuszy może się on okazać zbyt wymagającym przeciwnikiem, dlatego nie jest wskazane aby brać go jako poplecznika, grając z osobami które zaczynają przygodę z "Descent".

Bardzo mocny, manipulacyjny zestaw kart

Oprócz wymienionych powyżej zdolności, Zachareth dysponuje umiejętnościami wpływającymi bezpośrednio na Bohaterów. Jeśli nie spodoba nam się karta przeszukiwania którą właśnie znaleźli Herosi, możemy zmusić ich do pociągnięcia innej. W czasie etapu podróży możemy zmusić graczy do przetestowania wybranego przez na atrybutu, a w przypadku niepowodzenia mogą zostać otruci, oszołomieni lub zachorować. Dzięki jeszcze innej karcie, podczas etapu zakupów, zmuszamy Bohaterów do pociągnięcia o 2 karty mniej. Oj, możemy nieźle dać się we znaki naszym graczom. Jeśli wcześniej dobrze przygotujemy nasz zestaw Overlorda, dzięki kartom z tego zestawu będziemy nieustannie nękać i gnębić Herosów najlepszymi manewrami z naszej talii.

Prawdziwie podstępna żmija z naszego Zacharetha

Umiejętności na karcie Barona różnią się nieco od tych z podstawki, np. zdolność Pierce nie ignoruje 2 tarcz, a X tarcz (gdzie x = wynik rzutu kostką). Oprócz tego Zachareth nie musi testować atrybutu podczas korzystania ze zdolności Dominacji.
Tak mocny, że momentami aż za mocny, jeśli znajdzie się w rękach sprytnego Overlorda. Ten zestaw potrafi mocno poirytować graczy, zwłaszcza tych którzy dopiero raczkują w świecie gry "Descent". Idealnym rozwiązaniem jest używanie tego zestawu przeciwko doświadczonej grupie graczy, którzy regularnie szlachtują stwory nasyłane przez bezradnego Overlorda. Dzięki temu zestawowi szanse się wyrównają.
"Descent: Zachareth Lieutenant Pack" to prawdziwe wyzwanie dla wszystkich graczy którzy chcą zwiększyć nieco poziom trudności, a Zachareth jako poplecznik jest idealnym sprawdzianem dla sprawnie działającej drużyny. Świetny dodatek od FFG!
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza