piątek, 14 sierpnia 2015

Gry z ciekawymi komponentami - cz.1

Nowy cykl poświęcony jest tytułom, które przyciągają wzrok za sprawą wyróżniających się elementów. Czy to piękne, nietypowe figurki lub kości, czy też innowacyjne rozwiązania - takie właśnie gry będą tutaj prezentowane. Kreatywność twórców nie zna granic i często zaskakują nas swymi pomysłami, toteż w każdej odsłonie będę prezentował 5 gier, które zwracają uwagę swym wykonaniem lub komponentami.

Dziś zaczynamy od słoni i nosorożców, zerkniemy również do świata w którym swe boje toczą armie dinozaurów, pohandlujemy toskańskim winem, nieco pogłówkujemy, a na koniec zaciągniemy się na piracki okręt.

Zaczynamy!


Siam (2005)

Piękna drewniana plansza, przypominająca tę do gry w szachy, oraz cudowne, rzeźbione figurki.

Po wielkim trzęsieniu ziemi, region SIAM został mocno zmniejszony i ograniczony wielkimi górami. Na tak małym terenie przyszło żyć 2 rodzajom potężnych stworzeń: słoniom i nosorożcom.

Gracze będą toczyć swoitą przepychankę na niewielkiej planszy, starając się zrzucić z niej jeden z trzech wielkich kamieni, reprezentujących góry. Szybka rozgrywka w której najmniejszy błąd może zostać bezlitośnie wykorzystany przez przeciwnika. Die Schlacht der Dinosaurier (1993)

Spełnienie marzeń każdego dziecka zafascynowanego dinozaurami.

Sporych rozmiarów plansza i plastikowe armie wielkich gadów. W tamtych latach trudniej było o lepszy prezent. Niemcy zawsze potrafili zaskoczyć swoimi zabawkami, a niestety większość z nas mogła jedynie oglądać takie cudeńka w katalogach.
Tuscany: Expand the World of Viticulture (2014)

Metalowe monety od Stonemaier Games można zamówić osobno. Wykonanie arcyklimatyczne! Coraz więcej gier zaczyna wprowadzać tego typu komponenty. Odbijać się to niestety może na cenie produktu. Na szczęście twórcy wrzucają takie gadżety jako kickstarterowe progi lub po prostu tworzą edycje kolekcjonerskie dając klientom możliwość wyboru.
Ultimus (2005)

Abstrakcyjna gra od Nieka Neuwahla.

Ustawiać w niej będziemy 12 klocków o 4 różnych wysokościach, z których każdy ma podstawę trójkąta.

Gry Nieka Neuwahla słyną z oryginalnych rozwiązań przestrzennych.


Pirates of the Spanish Main (2004)

Piracka gra strategiczna od WizKids, do której wkradł się nam element kolekcjonerski. Mieliśmy bowiem możliwość dokupowania boosterów z nowymi statkami i skarbami.

Dodatki do PotSM wychodziły aż do 2008 roku, po czym pirackie szaleństwo się zakończyło, a rozpoczęło zupełnie nowe - HeroClix.

Zdjęcia: BoardGameGeek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz