niedziela, 18 października 2015

NEWS! Folklore: The Affliction - RPG-owe uderzenie od Greenbrier Games

Kolejna już gra, która mocno mierzy w graczy RPG, starając się połączyć doświadczenie znane z papierowej gry fabularnej, z wartką akcją gry planszowej. Gra tworzona jest przez weteranów gatunku. W ekipie tworzącej grę znadziemy m.in. takie znamienitości jak Adam i Brady Sadler - znani z fenomenalnego Descenta. Grafika to dzieło Jasona Engle (mnóstwo topowych gier na koncie: Magic: the Gathering, Dungeons & Dragons, itp.). Tymczasem do wartwy fabularnej swoje trzy grosze dorzucił sam Ed Greenwood (!), którego powieści ze świata Forgotten Realms czytałem jeszcze za czasów dzieciaka.

Rozwiązuj zagadki, ratuj wieśniaków, hasaj po mrocznych lasach

Gra Folklore: The Affliction to rasowe dark fantasy. Tutaj nie ma miejsca dla przyjaznych wróżek i szlachetnych elfów. Niemal na każdym kroku czekać nas będą: zdrada, podstęp i wszechogarniający mrok. Zgnilizna tego świata dusi i zatyka pory w skórze. 

Pierwszą rzeczą, która zwraca uwagę na ten tytuł są - niespodzianka - cudowne figurki. W wersji podstawowej ($95) mamy ich 58, w wersji Deluxe ($149), aż 107. Tymi najbardziej przyciągającymi wzrok są półprzeźroczyste miniatury zmor, zjaw i duchów (na zdjęciach poniżej), wyglądające wprost obłędnie!


Bohaterowie, a raczej straceńcy...

Wcielając się w jedną z dostępnych w grze postaci, będziemy mieli okazję odesłać piekielne istoty z powrotem do piekła. Tradycyjne profesje możecie schować do szuflady, bowiem na ich miejscach znajdziemy takie klasy postaci jak: Egzorcysta, Archeolog, Łowca Czarownic, Telepata, a nawet - cudeńko - Szalony Mściciel (!).

Takie rarytasy dostępne są niestety dopiero po dodatkowej opłacie

Jak na planszówkę symulującą RPG, w pudełku znajdziemy Księgę Przygód, wraz ze wszelkimi dostępnymi misjami. Mapa gry jest olbrzymia i przedstawia ponure tereny, wraz z okolicznymi wioskami, lasami i ścieżynami. Zachodząc do poszczególnej wsi, będziemy mieć możliwości podobne do tych z Shadows of Brimstone, czyli np. kupno karty Tarota w cygańskim obozie, odwiedzenie stajni, targowiska, czy też usunięcie negatywnego statusu postaci przy olbrzymich głazach, itp. 

Wydawca znany jest z wysokiej jakości figurek

Folklore: The Affliction oferuje również tryb solo, dla jednego gracza (max. liczba graczy to 5).

Wielkie nazwiska, cudowne figurki. Czy mogą to spartaczyć?

Do końca kampanii zostało 9 dni. Grę możecie wspierać TUTAJ.


Źródło: Kickstarter

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz