poniedziałek, 14 grudnia 2015

NEWS! The Cataclysm - nowy, olbrzymi dodatek do Talismana!

Ci, którzy zwiastowali, iż Talisman zakończy się na dodatku Harbinger, byli w błędzie. Przed nami olbrzymi dodatek, z całkiem nową planszą główną, która zastępuje poprzednią. Oto jak wygląda świat Talismana, generację po Apokalipsie jaka się wydarzyła. Większość mieszkańców świata zginęła, bądź zbiegła i tylko nieliczni starają się odbudować świat na nowo.
Do walki o Koronę Władzy staje pięciu nowych poszukiwaczy przygód, w tym Czarny Rycerz i Scavenger!
Więcej informacji i zdjęć w dalszej części posta.

Kombinowali, kombinowali i wykombinowali

Nie da się nie zauważyć zmiany klimatu. Kraina wewnętrzna - niegdyś karmazynowe, piekielne siedliszcze - obecnie skuta jest lodem. Zmiana towarzyszy również pozostałym częściom Talismanowego świata. Spopielone równiny, poskręcane lasy, oraz całkiem nowe, przedziwne formy ukształtowania terenu.

Nowiuśka plansza zastąpi nam tą wysłużoną, która znamy na pamięć

Toksyczne źródła i buchające z czeluści ziemi opary uformowały nowe formy życia. Jedno jest pewne - wędrówka po takich terenach do najłatwiejszych i najbezpieczniejszych nie należy. Niedobitki zdołały połączyć siły i odbudować schronienia (czyli narożne lokacje), pozostali skryli się w innych miejscach, takich jak choćby Trasthown.

Postapokaliptyczny Talisman nadciąga, z hordą całkiem nowych stworów, nieznanych do tej pory artefaktów i toną wspaniałych, ekscytujących przygód.
Dodatek zapowiadany jest na pierwszy kwartał 2016 roku.


Źródło: FFG

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz