wtorek, 24 stycznia 2017

NEWS! Draken Blade - przygodowa karcianka dla 1-5 graczy

Przygodowa gra Draken Blade proponuje nam zanurzenie się w kolejnym świecie fantasy wypełnionym nekromantami, potężną bronią, dzielnymi wojownikami i magicznymi stworzeniami. Czynnikiem przyciągającym graczy ma być bardzo szybki setup, strategiczne rozwiązania w czasie walki i szybkie partie, mieszczące się nawet w 30 minutach.
Historia niezbyt oryginalna i słyszeliśmy ją w setkach podobnych tytułów. Uniwersum Draken Blade zawładnął zły przywoływacz zwany Azzielem. Naszym zadaniem jest sformowanie grupy nieustraszonych, dzielnych (bla, bla bla...) poszukiwaczy przygód i powstrzymanie tyrana.
Do wyboru mamy 12 postaci, z których każda posiada unikalną umiejętność opisaną na karcie. Kostki odkładamy na bok, albowiem w czasie walki używać będziemy tak zwanych kart boju - im wyższy numer na karcie, tym mocniejszy cios zadajemy. Karty zadające duże obrażenia pozwalają nam zwyciężyć walkę, te średnie umożliwiają pozyskanie żetonów energii, natomiast te z mizerną wartością bojową spowodują nie tylko odzyskanie sił, ale obdarzą nas magicznymi żetonami oraz wpłyną na inicjatywę kolejnej walki. W ten oto sposób każda karta na ręce spełnia jakąś użyteczną funkcję i tylko od nas zależy jak rozdysponujemy je w czasie walk. O dziwo, opłacalnym zabiegiem jest przegrana w niektórych potyczkach.
Bohaterowie mogą korzystać z wachlarza różnorakiego ekwipunku, sprzymierzeńców, oraz umiejętności i specjalnych żetonów, a nasza przygoda to seria 5 misji zakończona epickim starciem z głównym wrogiem.

Draken Blade właśnie zagościł na Kickstarterze, w cenie €19 za wsparcie na poziomie Early Bird (nadal dostępne), lub w formacie Print&Play, które kosztować nas będzie €5. Koniec kampanii za 29 dni. Zainteresowanych odsyłam TUTAJ.


Źródło: Kickstarter 


Ratuj jednorożce, walcz ze smokami, gromadź nowy sprzęt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz