niedziela, 22 stycznia 2017

Z cyklu ZŁE GRY: Clash of Butts

Czym jest Clash of Butts? To szalona imprezówka w której naszym zadaniem jest pozbycie się wszystkich kart z ręki. Aby było oryginalnie i z humorem, twórcy postanowili umieścić na wszystkich kartach grafiki... pośladków, dorzucając do "Starcia tyłków" intrygujące zadania specjalne.
Na dobrą sprawę jest to również crowdfundingowa świeżynka, której kampania właśnie zagościła na Kickstarterze.

Zrób nietypowe selfie, zderz się tyłkami - imprezówka pełną gębą!

Jak na szybką karciankę o nieskomplikowanych zasadach przystało, zasady tłumaczone są w mniej niż 3 minuty. Przewidywany czas rozgrywki to zaś 15 minut.

Karty podzielone są na 2 rodzaje: 

Karty tyłków - każda ma siłę określoną liczbą
Karty akcji - umożliwiają wykonywanie zadań

W zabawie może wziąć udział 2-8 osób. Każdy z graczy otrzymuje 6 kart na rękę, którymi będzie atakował pozostałych uczestników rozgrywki. Karty tyłków mają określoną siłę. Jeśli nasza karta jest mocniejsza od karty zaatakowanego gracza, musi on tę kartę dołączyć do swoich. W przypadku gdy nasz atakujący tyłek jest słabszy - dochodzi do walki! Przegraną jest osoba która zostanie ze stertą kart na ręce.

Tyłki dzielą się na kilka frakcji - tutaj widzimy przedstawicielki gorących dziewuch...

... a tutaj familię Olofsonów

W celu urozmaicenia zwykłej karciankowej rozgrywki, w trakcie gry będziemy wykonywać specjalne zadania, typu: tyłkowy taniec, tyłkowe selfie, zderzenie dwóch tyłków, a nawet... klapsy!
Clash of Butts oferuje 2 tryby rozgrywki: taktyczny oraz imprezowy. Taktyczny ogranicza liczbę graczy do 5 i pozwala usunąć z talii karty akcji.
I to właściwie tyle, jeśli chodzi o samą rozgrywkę. Zarówno filmik na Kickstarterze, jak i opis gry są bardzo oszczędne w słowa.

Szalone karty akcji

Kickstarterowa kampania dopiero ruszyła, lecz twórcom - którzy nota bene zamiast zdjęć swoich twarzy umieścili... swoje tyłki (a jakże!) - nie udało się póki co zebrać wymaganej kwoty. Kwota wsparcia to $26, co częściowo tłumaczy brak chętnych na ten produkt.

Jeśli macie ochotę przyjrzeć się projektowi z bliska, bądź pozderzać tyłkami ze znajomymi, zapraszam TUTAJ. Do końca kampanii zostało jeszcz 26 dni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz