wtorek, 16 maja 2017

Przegląd nowinek - 16 maja 2017  Planszowe League of Legends?!
Włoskie wydawnictwo Reggie Games, debiutujące właśnie na rynku, pragnie odtworzyć sukces LoL oraz Dota 2 i przenieść ten rodzaj rozgrywki na planszę. Grupa prowadzonych przez graczy pięciu bohaterów ma być kontrolowanych dzięki talii kart, a celem głównym jest dotarcie do bazy przeciwnika. Szybkie 45-minutowe mecze i emocjonujące walki mają stanowić jedne z głównych atrakcji gry. ELO Darkness ma się pojawić na Kickstarterze już dziś.
LINK


*****⁑*****


  Nowości do Star Wars: Imperial Assault
FFG kontynuuje wypuszczanie nowych dodatków do IA, jednocześnie zaniedbując drugą edycję Descenta. Czyżby przymierzali się do 3 edycji w której usprawniona zostałaby mechanika, na wzór IA? Rozszerzenie planszowe nosi nazwę Heart of the Empire i dołącza do gry między innymi 3 nowych bohaterów, a także kolejnego, wielkiego robota z serii AT. Tymczasem w pakietach Hero/Villains zastaniemy takich ancymonów jak imperator Palpatine (w końcu!), oraz Maul (hurra!).
LINK 1
LINK 2
*****⁑*****


  Kontynuacja The Manhattan Project
To już druga część hitu z 2012 roku, który szybko wdarł się do topki 200 najlepszych gier w serwisie BGG. W grze wcielamy się w lidera jednego ze światowych mocarstw, mających dostęp do broni nuklearnej (bardzo na czasie...). Ta hitowa strategia, z mechanikami worker placement i draftingu kart, oraz wieloma drogami do osiągnięcia zwycięstwa, pojawiła się właśnie na Kickstarterze.
Na Kickstarterze jeszcze przez 28 dni. Cena: $70
LINK


*****⁑*****


  Koszulki dla planszomaniaków
Coś dla miłośników planszówek oraz... kotów ;) Przed kilkoma dniami na Kickstarterze zawitała kampania oferująca wysokiej jakości koszulki. Co tu dużo pisać, wzory widzicie sami :)
Na Kickstarterze jeszcze przez 17 dni. Cena: $24 (jedna koszulka)
LINK


*****⁑*****


  Pierwsze rozszerzenie do Star Trek: Frontiers!
A jednak będzie! Po wielu sceptycznych komentarzach, które nie wróżyły ST: Frontiers długiego żywota, WizKids zamyka niedowiarkom usta i ogłasza pierwszy dodatek do "kosmicznego Mage Knighta". Póki co wiemy niewiele. Rozszerzenie ma nosić nazwę The Return of Khan, wprowadzić do gry nowy statek - U.S.S. Enterprise NCC-1701-A, oraz oferować znacznie trudniejsze wyzwania. Czekamy!
Moją recenzję Star Trek: Frontiers znajdziecie TUTAJ.
LINK


*****⁑*****


  A Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game
Kolejny tytuł, który po nagłym objawieniu na CMON Expo 2017, trafił na celowniki wielu z nas. Któż nie chciałby dowodzić olbrzymią armią z Gry o Tron i przesuwać pieczołowicie wykonane miniaturki na polu bitwy. Pierwszy zestaw podstawowy wrzuci do gry armie Starków i Lannisterów. Podobno w starciach będą brały udział nawet setki figurek! Boję się, że mój portfel tego nie wytrzyma :/
LINK*****⁑*****


  Zostań zwierzęcym czarodziejem w Wizards of the Wild!
Uroczo wyglądająca, zwierzęca karcianko-kościanka będzie miała swój pierwszy dodatek. Walczący w Stonehenge czarodzieje doczekali się nowych chowańców, wyzwań, oraz naturalnie zaklęć. Pięknie zilustrowane rozszerzenie gości właśnie na Kickstarterze i jest już w pełni ufundowane. Przy okazji możecie zamówić również podstawkę gry.
Na Kickstarterze jeszcze przez 16 dni. Cena: $12 (dodatek) lub $26 (podstawka + dodatek)
LINK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz