niedziela, 28 maja 2017

Przegląd nowinek - 28 maja 2017  Aroganckie elfy same zgotowały sobie ten los
Wystarczyła zaledwie godzina, aby Clash of Rage zostało ufundowane. €50.000 migiem wpłynęło na konto, a na chwilę obecną gra toczy się o odblokowanie kolejnych progów. Tytuł oferuje rozgrywkę dla 1-4 osób (filmik promujący grę zawiera błąd), w której to przejmiemy kontrolę nad jedną z armii, pragnących jak najszybciej skopać zarozumiałe, elfie zadki. 70 ślicznie wykonanych figurek i wartka akcja w czasie której przejmujemy kontrolę nad kolejnymi terenami, to zaledwie część czekających nas atrakcji. W zamian za plądrowane kryształy, nasze kuźnie mogą tworzyć legendarny sprzęt, którego wartość bojowa jest nieoceniona. Zapowiada się cudownie!
Na Kickstarterze jeszcze przez 11 dni. Cena: 85
LINK


*****⁑*****


☕  Nowa talia od Trefla
Po zwierzętach, ptakach i grzybach przyszła kolej na owady. Motyle, chrząszcze, ważki i insi przedstawiciele owadziego katalogu naszego pięknego kraju. Pomysł jest ze wszech miar słuszny, a talie oprócz warstwy rozrywkowej, nabierają także wartości edukacyjnej. Brawo Trefl! Ciekaw jestem co szykuje się następne w kolejce :)
LINK


*****⁑*****


☕  WizKids ogłasza kolejny gwiezdny tytuł
Sidereal Confluence, bo taką nazwę nosi ta nowość, skupiać się będzie na handlu i prowadzeniu kosmicznych negocjacji w kwadrancie Elysian. Gracze obierają przywódzwo nad jedną z 9 unikatowych ras, które postanowiły stworzyć federację handlową. Rozgrywka ma przebiegać bardzo szybko, dzięki systemowi niemal jednoczesnego wykonywania akcji przez wszystkich graczy. Dużą rolę ma też odgrywać kooperacja. Będzie nowy Cosmic Encounter?
LINK


*****⁑*****


☕  Kryształowe Klany - zapowiedź gry od Plaid Hat Games
Szykuje się nowa, szybka 2-osobówka, z kilkoma ciekawymi mechanikami. Gracze zmierzą się w boju o kontrolę nad potężnymi Kryształami, przybierając barwy jednego z 6 klanów. Zapowiedź gry brzmi niezwykle ciekawie od strony mechanicznej. Im więcej akcji wykonamy w czasie naszej tury, tym większe możliwości będzie miał nasz przeciwnik. Jednostki możemy łączyć w armie, a karty z naszej talii możemy zagrywać w formie jednostek, lub akcji (2 opcje do wyboru). Gdyby tylko popracowali nad wyglądem i nazwami klanów, byłoby o wiele ciekawiej. Wodny Klan, Krwawy Klan, a nawet Klan Kwiatów - te nazwy są już oklepane, lub trącą lekko kiczem. Mechanicznie jednak, zapowiada się naprawdę nieźle!
LINK


*****⁑*****


☕  Samhain - legiony rzymskie muszą odejść!
Zuchwały Cezar tym razem obrał za swój cel ziemie Celtów. Nasze ziemie! Najeźdźcy muszą zostać powstrzymani, lecz kto będzie dowodził obroną terenów? O tym rozstrzygnie bratobójcza walka, po której jeden z wodzów zostanie tym wybranym. W ruch pójdzie nie tylko oręż, ale przede wszystkim modły do bóstw, w czasie których mechanika gry prezentuje ciekawy system bonusów dnia i nocy. Rzymianie rzecz jasna nie pozostają bezczynni i będą na różne sposoby próbowali nam przeszkodzić.
Na Kickstarterze jeszcze przez 26 dni. Cena: 20 (13 Early Bird - jeszcze dostępne)
LINK


*****⁑*****


☕  AEG i arystokratyczne podrzynanie gardeł
Tron królewstwa Aurum jest pusty. Oznacza to tylko jedno. Spiski, knowania, intrygi, morderstwa czas zacząć! Po śmierci króla Ratimira Dravanofa do gry o... (ekhem) tron, stanęło 6 możnych rodów. Niestety królestwo nękane jest przez panoszącą się zarazę, co z jednej strony utrudnia nam nieco zadanie, z drugiej z kolei daje sporo możliwości uśmiercania. Witajcie w świecie zatrutych potraw, skrytobójczych ciosów w plecy, aranżowanych małżeństw, zdradzieckich sojuszy i krwawych uczt. 200 kart, tona tokenów, znaczniki, eleganckie portmonetki i 3-6 graczy. Uważajcie na plecy!
LINK


*****⁑*****


☕  Szwedzi wystartowali z Nocturn!
No i doczekaliśmy się. Pudło wypakowane blisko 200 figurkami już można zamawiać. Jeśli marzyliście o epickich bitwach w których w ruch pójdą hordy rycerzy (w tym konnych), teraz macie okazję zrealizować swoje marzenia. Strategiczne zmagania toczyć się będą w podziemnym królestwie, a walka pomiędzy nacjami zakończy się finałowym starciem ze Śmiercią, pragnącą odzyskać swoje ziemie. Do stworzonego przez Szwedów świata dark fantasy będziemy mogli wkroczyć już w czerwcu 2018 roku.
Na Kickstarterze jeszcze przez 22 dni. Cena: SEK 800 (korony szwedzkie - 345 PLN)
LINK


*****⁑*****


☕  Rick and Morty zasilą wasze Munchkinowe talie!
Na koniec krótka wiadomość od USAopoly i Steve Jackson Games. Do Waszych Munchkinowych talii wbiją niebawem postacie znane z uwielbianej, ukochanej, niesamowitej, jedynej w swoim rodzaju, zwariowanej (uff!) kreskówki Rick i Morty. Fanfary! ;)
LINK


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz