czwartek, 4 maja 2017

Przegląd nowinek - 4 maja 2017
  Rambo na planszy!
John Rambo, legendarny bohater kina akcji i ikona popkultury tym razem zagości na planszy. Gra wyląduje na Kickstarterze nie wcześniej jak w styczniu 2018 roku i ma oferować kooperacyjną rozgrywkę dla 1-4 osób. Tryb kampanii ma po części odwzorowywać mechanikę znaną z Pandemic: Legacy, gdzie odblokowywać będziemy nowe misje i zdolności korzystając ze specjalnych zapieczętowanych kopert. Tak, będą również miniaturki ;)
LINK


*****⁑*****


  Olbrzymie rozszerzenie do Legendary: Marvel
Trzynasty już dodatek do Legendary: A Marvel Deck Building Game, dorzuci do gry imponującą liczbę blisko 400 nowych kart! A wśród nich znajdziemy między innymi postacie jak Psylocke oraz Banshee.
LINK


*****⁑*****


  Rozpętaj własną wojnę w Heroes of Land, Air & Sea
Gamelyn Games właśnie wystartowało na Kickstarterze z kampanią nowej planszówki inspirowanej światem Warcrafta. Proste zasady, hordy miniaturek, zarządzanie surowcami, a także... krwawe potyczki! Grę rozpoczynamy zaledwie 1 wojownikiem i 2 sługusami, a naszym celem jest rozbudowa królestwa i podbijanie nowych ziem. Na samym starcie gra zebrała blisko $100.000 z wymaganych $250.000.
Na Kickstarterze jeszcze przez 31 dni. Cena: $79 (wersja deluxe - $139)
LINK


*****⁑*****


  Przerażający projekt na Kickstarterze
Children to tytuł który momentalnie wpadł mi w oko w czasie porannego przeglądu kickstarterowych nowości. Wszystko za sprawą ponurego frontu pudełka, przywodzącego na myśl brytyjski dreszczowiec The Innocents z 1961 roku. Sierociniec Thornhill jest domem dla 13 duchów dzieci, które zginęły tu przed laty w wielkim pożarze. Zadaniem graczy będzie spętanie dusz błąkających się po opustoszałym budynku, po uprzednim jego spenetrowaniu i odnalezieniu odpowiednich zabawek.
Na Kickstarterze jeszcze przez 28 dni. Cena: $25
LINK


*****⁑*****


  Dead of Winter - Warring Colonies
Świeżutka zapowiedź od Plaid Hat Games, która ogłosiła dodatek do uwielbianego przez wielu Dead of Winter, czyli naszej Martwej Zimy. Rozszerzenie skierowane jest dla 4-11 graczy a jego głównym motywem jest... walka pomiędzy dwiema koloniami. Wszak rzeczy do splądrowania ciągle ubywa, a w ludziach odzywają się pierwotne instynkty. Gracze lubiący rywalizację będą wniebowzięci! Widać autorzy są na bieżąco z serialem The Walking Dead więc ciekawe czy będzie Negan ;)
LINK


*****⁑*****


  Asymetryczny horror sci-fi, czyli Alone
Coś nam się ten początek maja zrobił mocno horrorowy :) Kolejny wart uwagi tytuł - który trafia i na mój celownik - to Alone. Asymetryczny survival horror z figurkami przypominającymi połączenie HALO, Dooma, Dune i serii Obcy. Samotny bohater któremu mroki futurystycznie wyglądających korytarzy oświetla jeno latarka, staje do walki z 3 sługusami zła, wysyłającymi nań hordy poczwar. Gra zdołała już przekroczyć próg ufundowania, czyli €40.000, a wszystko za sprawą limitowanej opcji deluxe, która zamieni planszę na sporych rozmiarów makietę!
Na Kickstarterze jeszcze przez 20 dni. Cena: 75 (limitowana edycja deluxe - €350)
LINK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz