czwartek, 21 grudnia 2017

10 gier o tematyce świątecznej!

Już za chwileczkę, już za momencik! Święta za pasem i z tej właśnie okazji zestawienie 10 gier o tematyce świątecznej i wcale nie mam tu na myśli prostych roll&move w których bezmyślnie turlamy kostką przesuwając pionek po planszy! Twórcy potrafią mile zaskoczyć przemyślaną mechaniką, a także... niecodziennym podejściem do tematu. Zresztą, zerknijcie sami :)

Karcianki, imprezówki, a nawet bitewniak!


Secret Santa (2015)


Wybitnie świąteczna i zabawna karcianka w której będziemy... rozdawać prezenty! Gracz który pierwszy pozbędzie się swoich kart, zwycięża. Kombosy, blokady, czyli standardy w tego rodzaju rozgrywce - tym razem jednak z Mikołajem w tle  ;)

The Nightmare Before Christmas TCG (2005)


Do Świąt zostało raptem 12 dni. Gracze mają za zadanie skonstruować najstraszniejszą wersję Świąt jaką uda im się wyczarować za pomocą kart ze swojej talii. Ten naprawdę nieźle oceniany tytuł doczekał się 2 rozszerzeń, po czym odleciał w odmęty zapomnienia, dzieląc los większości karcianek kolekcjonerskich.

Reindeer Races (2010)


Cztery renifery, ośnieżona trasa, zagrywane z ręki karty do poruszania naszym zaprzęgiem i płytki do zdobywania punktów - gotowi do zimowego wyścigu? Gra z gatunku prostych, lekkich i przyjemnych.

Christmas Tree (2017)


Karcianka w której gracze będą ubierać Bożonarodzeniowe drzewko, czyli zieloną choinkę. Co prawda jest to karcianka, z elementami draftingu i zbierania zestawów kart, jednak tytuł ten jest odrobinę cięższy i przeznaczony do nieco starszego grona odbiorców (10+). Zdążył już zebrać całkiem sporą liczbę pozytywnych ocen, także bardziej wymagający gracze mogą znaleźć coś dla siebie, a do tego z odpowiednim klimatem.

Dirty Xmas (1999)


Święty Mikołaj odchodzi na zasłużoną emeryturę. Któż przejmie po nim schedę? Ochotę na przywdzianie czerwonego kapelusza mają nie tylko elfy i pani Mikołajowa, ale i renifery! Szybka gra karciana w której podczas 12 rund staramy się zagrywać możliwie najlepsze kombinacje prezentów.

North Pole (2011)


Dobrze oceniana karcianka w której szalone pingwiny urządzają wyścig na Biegun Północny (bo dlaczego nie?). Czego my tutaj nie mamy... zbieranie zestawów kart, drafting, płytki, zarządzanie ręką, wyścig, a nawet motyw eksploracyjny!
The Christmas Wars (2005)


Wyjątkowo oryginalny bitewniak na Święta, w którym naszymi jednostkami będą tacy śnieżni żniwiarze jak Wściekły Rudolf, Szalony Bałwan, Elfy Kanibale i Dziadek Mróz. Niestety ciężka do zdobycia obskura.

The Grinch: Sing Your Heart Out! (2007)


Co się robi na Święta? Śpiewa rzecz jasna! Elektroniczna gra dla dzieci w której muszą wydzierać się do zamontowanego wykrywacza głosu. Kooperacyjna zabawa dla niezbyt wymagających, początkujących graczy.

Zombie Town: The Christmas Evil (2011)


Świąteczne rozszerzenie do Bang!-opodobnej karcianki Zombie Town, w której zadaniem graczy jest odpieranie ataków mózgojadów. Uważaj na podejrzane prezenty od innych graczy i nie daj się zmasakrować śnieżną kulką z wkładką!

Santa VS Jesus (2016)


Zeszłoroczna imprezówka kooperacyjna. Gracze dzielą się na 2 drużyny, a celem jest pozyskiwanie nowych wyznawców dla swojej strony. W tym celu podejmować się będą przeróżnych zadań, począwszy od łamigłówek, na quizowych pytaniach skończywszy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz